انجمن علمی پژوهشگران جوان ایران
گروه طراحی پژوهشگران
تبلیغات گروه طراحی پژوهشگران سایت علمی پژوهشگران جوان ایران تبلیغات

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: معرفی پرفروش ترین رمان های ایرانی در 20 سال اخیر

مدیر شورای نظارت پژوهشگران
    تشکر شده 8,870 بار در 2,693 پست
    اهدای کتاب
    6
    حالت من
    Khafe-shodam
    میزان امتیاز
    5236
    قدرت امتیاز دهی
    41

پیش فرض معرفی پرفروش ترین رمان های ایرانی در 20 سال اخیر

کشتی پهلو گرفته / سید مهدی شجاعی
    بامداد خمار / فتانه حاج سید جوادی
    چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم / زویا پیرزاد
    دا / زهرا حسینی
    من او / رضا امیر خانی
    بی وتن / رضا امیرخانی
    کافه پیانو / فرهاد جعفری
    قصه‌های مجید / هوشنگ مرادی کرمانی
    شب سراب / ناهید پژواک
    باغ مارشال/ حسن کریم پور
    پریچهر /مرتضی مؤدب پور
    وجدان/ محمود حکیمی
    یاسمین/ مرتضی مؤدب پور
    شب سراب/ ناهید پژواک
    چهارده داستان/ علی حجتی کرمانی
    حریم عشق رؤیا/ خسرونجدی
    بار دیگر شهری که دوست می داشتم / نادر ابراهیمی
    پنجره / فهیمه رحیمی
    سووشون / سیمین دانشور
    قصه های مجید / هوشنگ مرادی کرمانی
    اصیل آباد / رضا رهگذر
    شازده احتجاب / هوشنگ گلشیری
    عزاداران بیل / غلامحسین ساعدی
    گلی در شوره زار / نسرین ثامنی
    یلدا / مرتضی مؤدب پور
    بانوی جنگل / فهیمه رحیمی
    تاوان عشق / فهیمه رحیمی
    دلاور / زند نظمی
    خاک های نرم کوشک/ سعید عاکف
    شیرین / مرتضی مؤدب پور
    عروس سیاهپوش / نسرین ثامنی
    کلیدر / محمود دولت آبادی
    گستره محبت / نسرین قدیری
    اتوبوس / فهیمه رحیمی
    دایی جان ناپلئون / ایرج پزشکزاد
    سهم من / پرینوش صنیعی
    عادت می کنیم / زویا پیرزاد
    قصه پرماجرای یوسف و زلیخا / محمد تمدن
    گرداب سکندر / رضا رهگذر
    آشیانه عقاب / زین العابدین مؤتمن
    بادهای خزان / محمدرضا بایرامی
    بازگشت به خوشبختی / فهیمه رحیمی
    بی سرپرستان / قدسی نصیری
    پرواز به سوی پاکی / مهدی مشایخی
    ثریا در اغما / اسماعیل فصیح
    داستان باستان / محمدحسن شیرازی
    دل کور / اسماعیل فصیح
    روی ماه خداوند را ببوس / مصطفی مستور
    زخم خوردگان تقدیر / فهیمه رحیمی
    شوهر آهوخانم / علی محمد افغانی
    ماندانا (ادامه پنجره)/ فهیمه رحیمی
    مدیر مدرسه / جلال آل احمد
    نوبت عاشقی / محسن مخملباف

در این تاپیک می خوام تک تک این کتابها رو معرفی کنم
    بالاخره روزی فرا خواهد رسید که تو مرا خواهی شناخت ....

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    ** توجه توجه **
    برای تشکر از دکمه ی () ، برای تشکر فراوان از دکمه ( می پسندم ) و برای کامنت گذاشتن از دکمه ( ) استفاده کنید.
    پست هایی که صرفا حاوی جملات مانند "زیبا بود"، "آره دقیقا" و شکلک باشند.
    حــــذف خـــواهنــد شـــد.

2. تایپ آنلاین
    اهدای کتاب
    6
    حالت من
    Khafe-shodam
    میزان امتیاز
    5236
    قدرت امتیاز دهی
    41

پیش فرض پاسخ : معرفی پرفروش ترین رمان های ایرانی در 20 سال اخیر

کشتی پهلو گرفته

نام کتاب: کشتی پهلو گرفته
    نویسنده: سید مهدی شجاعی
    474 هزار نسخه !
    چاپ اول 68 / 27 چاپ تا کنون
    دلیل فروش: زائر مذهبی کتاب و روایت خوشخوان و ساده از یک واقعه تاریخی که برای ما اهمیت فراوانی دارد.

کتاب « کشتی پهلو گرفته» اثری جاودان از سید مهدی شجاعی است. این کتاب شرح حالی است از زبان اهل بیت در سوگ عالمسوز حضرت صدیقه ی طاهره (س) که با قلمی شیوا، رسا و از دل برآمده بر کاغذ تصویر شده است.
    از نام کتاب تا انتهای ان چنان به رشته ی تحریر در آمده است که فرد در تک تک کلمات غرق در اندوهی نو می شود گویی همان لحظه، همان جا، واقعه در حال اتفاق است.

--------------------------------------------------------------------------------
    روزگار غریبی است دخترم! دنیا از آن غریب تر!

این چه دنیایی است که دختر رسول خدا را در خویش تاب نمی آورد؟
    این چه روزگاری است که «راز آفرینش زن» را در خود تحمل نمی کند؟
    این چه عالمی است که دردانه ی خدا را از خویش می راند؟
    روزگار غریبی است دخترم. دنیا از آن غریب تر.
    آنجا جای تو نیست دنیا هرگز جای تو نبوده است. بیا دخترم، بیا، تو از آغاز هم دنیایی نبودی. تو از بهشت آمده بودی، از بهشت آمده بودی...
    گریه نکنید عزیزان من! شما از این پس جای گریستن بسیار دارید. بر هر کدام از شما مصیبت ها می رود که جگر کوه را کباب می کند.
    حسن جان! این هنوز ابتدای مصیبت است، رود مصیبت از بستر حیات تو عبور می کند. مظلومیت جامه ای است که پس از پدر قاعده ی تن تو می شود. تو مظلوم مضاعف می شوی که مظلومیتت نیز در پرده ی استتار می ماند.
    حسین جان! زود است برای گریستن تو! تو دیگر گریه نکن! تو خود دردانه ی اشک آفرینی!
    بیا از روی پای من برخیز و سر بر سینه ام بگذار اما گریه نکن.
    گریه ی تو دل فرشتگان خدا را می سوزاندو جگر رسول خدا را آتش می زند.
    این پای را بگو از ارتعاش بایستد. این دست را بگو که دست بدارد از این لرزش مدام، این قلب را بگو که نلرزد، این بغض را بگو که نشکند و اشک از ناودان چشم نریزد.
    این دل بی تاب را بگو که فاطمه هنوز نمرده ایت.
    ای جلوه ی خدا! ای یادگار رسول! زیستن بی تو چه سخت است.
    ماندن بی تو چه دشوار.
    این مرگ مرگ تو نیست، مرگ تمام عالم است، حیات بی تو ، حیات نیست.
    این مرگ نقطه ی ختمی است بر کتاب جهان.
    زیمن تو را با چه دلی در خویش می گیرد و متلاشی نمی شود؟
    آسمان با چه چشمی به رفتن تو می نگرد که از هم نمی پاشد و فرو نمی ریزد؟
    خدا اگر نبود، من چه می کردم با مصیبت عظمی؟
    انا لله و انا الیه راجعون

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    ** توجه توجه **
    برای تشکر از دکمه ی () ، برای تشکر فراوان از دکمه ( می پسندم ) و برای کامنت گذاشتن از دکمه ( ) استفاده کنید.

اهدای کتاب
    6
    حالت من
    Khafe-shodam
    میزان امتیاز
    5236
    قدرت امتیاز دهی
    41

بامداد خمار

بامداد خمار رمان پرفروشی است نوشته فتانه حاج سیدجوادی در سال ۱۳۷۴.

این کتاب در ۱۰ سال ۳۰۰ هزار نسخه فروش داشته و برخی از نوبت‌های چاپ آن با شمارگان ۱۰ هزار نسخه در خور توجه است. سوزان باغستانی بامداد خمار را به زبان آلمانی نیز ترجمه کرده است. این ترجمه در آلمان با میانگین ۱۰ هزار نسخه بارها به چاپ رسیده‌است.

چاپ اول 74 / 72 چاپ تا کنون
    حال و هوای رمان، یک فیلم هندی تمام عیار است. دختر پولدار داستان یک دل نه صد دل عاشق پسر یه لاقبایی می شود و با او ازدواج می کند.
    دلیل فروش: استفاده موفق از کلیشه های داستان های عامه پسند باعث شد که این کتاب حتی از سوی منتقدان جدی گرفته شود.

خلاصه کتاب
    سودابه دختر جوان تحصیل‌کرده و ثروتمندی است که می‌خواهد با مردی که با قشر خانوادگی او مناسبتی ندارد، ازدواج کند. برای جلوگیری از این پیوند، مادر سودابه وی را به پندگرفتن از محبوبه، عمهٔ سودابه، سفارش می کند.

بامداد خمار داستان عبرت‌انگیز سیاه بختی محبوبه در زندگی با عشقش رحیم است که از همان برگهای نخست داستان آغاز می‌شود و همه کتاب را دربرمی‌گیرد. با آنکه ماجرا در روزهای نخست زمامداری رضاشاه روی می دهد، جز یکی دو مورد، همچون کشف حجاب، به دیگر جنبه‌های سیاسی و اجتماعی زمانه هیچ اشاره‌ای نمی شود. محبوبه، دختر بصیرالملک بافرهنگ و اشرافی عاشق یک شاگرد نجار می‌شود. خواستگارانش را رد می‌کند و در برابر خانواده آنقدر مقاومت می‌کند تا خانواده به ازدواج او رضایت می‌دهد، اما او را طرد می‌کند به طوری که نه او اجازه دارد به خانواده‌اش سری بزند و نه در هفت سال زندگی محبوبه با رحیم، کسی از خانواده به او سری می‌زند.

پدر محبوبه برایش خانه‌ای کوچک می‌خرد و دکانی نیز برای نجاری رحیم و او را به حال خود رها می‌کند تا دخترک پانزده ساله با عشق خود، در خانواده‌ای که نمی‌شناسد، تنها زندگی بگذراند و از خودسری خود پند بگیرد. تنها دایهٔ دختر اجازه دارد که ماهی یکبار سری به محبوبه بزند و مبلغی خرجی از سوی پدر به محبوبه برساند که همه خرج شراب خواری و زن بارگی رحیم می شود. رحیم تهیدست بی‌فرهنگ نه‌تنها قدر این دختر بافرهنگ اشرافی را نمی‌داند، بلکه او را تحقیر می‌کند و حتی کتک می‌زند. مادر رحیم، اهریمنی است که زندگی زناشویی آنان را به جهنمی راستین بدل می‌کند و از همان آغاز در خانهٔ آنان ماندگار می‌شود و از آنجا که کارش بنداندازی بوده است، زبان طعنه و زخم زبان و بی‌چاک و دهنش تعجبی برای محبوبه باقی نمی‌گذارد، چراکه مجبوبه این شغل را بشدت تحقیر می‌کند و خیلی راحت بی‌فرهنگی‌ها، دوبه‌هم‌زدن‌ها، آتش سوزاندن‌های مادرشوهر را ناشی از شغل پست و خاستگاه خانوادگی‌اش می‌بیند. رحیم قدر دختر بصیرالملک را در خانه‌اش نمی‌شناسد و او را تا پست‌ترین درجه نزول می‌دهد. دختری که در زندگی‌اش دست به سیاه و سفید نزده، باید ظرف بشوید و کار خانه کند.

محبوبه پسری به دنیا می‌آورد، و نیز فرزند دومش را سقط می‌کند و برای همیشه عقیم می‌شود. اما پسر پنج ساله‌اش در حوض خانهٔ همسایه بر اثر سهل‌انگاری مادر شوهرش غرق می‌شود. رحیم نه تنها هیچ علاقه‌ای به بانوی ثروتمند و بافرهنگش که خانواده‌اش را بخاطر زندگی با او زیر پا گذاشته نشان نمی‌دهد، بلکه می‌خواهد خانه و مغازه‌ای را که پدر محبوبه، به نام دخترش کرده، تصاحب کند. محبوبه پس از هفت سال از دست شوهر و مادرشوهرش فرار می‌کند و دوباره به پدرش پناه می‌برد. از عشق به جز نفرت چیزی برجای نمانده است. طلاق می‌گیرد و با پسرعمویش منصور که سال‌ها پیش خواستگار او بود و حال همسر و فرزندانی دارد، ازدواج می‌کند و همسر دوم او می‌شود. پس از ازدواج اندک اندک عاشق منصور می‌شود. هرچه معالجه می‌کند، باردار نمی‌شود و نتیجهٔ خودسری‌ها و هوس‌هایش را حال در بی فرزندی و همسردوم بودن مردی می‌بیند که مرد رویاهایش است و می‌انگارد که خود کرده را تدبیری نیست و نتیجهٔ حرف ناشنوی از والدین چیزی جز سیاه بختی نخواهد بود.

** توجه توجه **

اهدای کتاب
    6
    حالت من
    Khafe-shodam
    میزان امتیاز
    5236
    قدرت امتیاز دهی
    41

چراغ ها را من خاموش می کنم

150 هزار
    * چراغ ها را من خاموش می کنم / زویا پیرزاد
    * چاپ اول 80 / 30 چاپ تا کنون
    کلاریس زنی است که تقریبا بدون آرزو، غم و حتی شادی که مدام یک سری از کارهای روزمره خانه را تکرار می کند. تکرار است که او را حسابی کفری کرده.
    دلیل فروش: فضای زنانه و دغدغه های قهرمان داستان به شدت مورد استقبال منتقدان قرار گرفت و حتی جایزه کتاب سال را هم برد.

چراغها را من خاموش میکنم روایت تنهاییهای گاه و بیگاه زندگی آدمهاست,آدمهایی که خواسته و ناخواسته زیستشان کنار هم دچار سکون و تکرار میشه,

رمان با ورود یه خانواده جدید«خانواده امیل»به محله ای در آبادان آغاز میشه و با توصیف واکنشهای فرزندان راوی و خود راوی و شوهرش نسبت به این خانواده تازه وارد ادامه پیدا میکنه,

که حضور امیل و خانواده اش یک تغییر و شوک روحی به تمام شخصیتهای داستان وارد میکنه,

گزارش قتل عام ارمنیان در ٢۴ آوریل در سالن اجتماعات مدرسه یا توصیف هجوم ملخها در فصلهای ٣۶ و ٣٧ از بهترین فصلهای این رمانه که خواننده رو برای لحظاتی پای کتاب میخکوب میکنه,

در طرح روی جلد تصویری از خیابانی نشان داده شده که راوی داستان«کلاریس»در فصل ٢٨ کتاب در اون قدم میزده.

دیگر آثار زویا پیرزاد :عادت میکنیم,سه کتاب,مثل همه عصرها,آلیس در سرزمین عجایب(ترجمه) و ......

که همه این کتابا ارزش یکبار خوندن شایدم چندبار خوندن رو داره.

** توجه توجه **

برچسب برای این موضوع

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
سایت پژوهشگران جوان ایران با هدف راه اندازی محیطی علمی برای همه محققین ، دانشجویان و تمام اهل علم و دانش و تحقیق و پژوهش ایجاد شده تا مطالب علمی و تحقیقی در فضایی دوستانه و صمیمی بیان شود.
اکنون ساعت 20:40 به وقت ایران(تهران) می باشد.
کليه حق و حقوق متعلق به سایت علمی پژوهشگران جوان ایران می باشد
پست الکترونیکی مدیریت سایت : Admin@pjiran.ir
سایت علمی پژوهشگران جوان ایران مفتخر است که توسط هاست دی ال میزبانی می شود.