تبلیغات  ترجمه
بازی آنلاین  ترجمه پیش بینی ساخت وبلاگ

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 18

موضوع: فراخوان برای تبادل نظر همه کاربران و مدیران سایت در خصوص کیفیت مطالب سایت و اختصاصی بودن آنها

مدیر کل انجمن‌ها
    رشته تحصیلی
    علوم
    دریافت کتاب
    8
    اهدای کتاب
    267
    میزان امتیاز
    4492
    قدرت امتیاز دهی
    30

پیش فرض فراخوان برای تبادل نظر همه کاربران و مدیران سایت در خصوص کیفیت مطالب سایت و اختصاصی بودن آنها

با سلام حضور تک تک اعضای محترم و عزیز سایت پژوهشگران جوان

موضوعی که در عنوان ذکر شد هدف اصلی بحث این تاپیک خواهد بود .
    همانگونه که شاهد هستین در روند جدید تغییرات سایت که با هدف دلگرمی و انگیزه دادن به کاربران و مدیران صورت گرفته چیزی که به دنبالش هستیم رونق سایت هست .
    اما مساله مهمتری که مطرح میشه اینه که عنوان سایت ما سایت علمی پژوهشگران جوان هست و با توجه به این عنوان برخی سوالات اساسی که پیش میاد و امیدوارم با حضور دوستان این بحث تکمیل بشه و بتونیم استفاده عملی ازش ببریم این مطالب هستن :

1- آیا رونق گرفتن سایت بدون در نظر گرفتن این عنوان به نظر شما درسته ؟‌

2- آیا مطالب ارسالی در سایت با این عنوان سنخیت و سازگاری لازم رو دارن ؟

3- به نظرتون در حال حاضر چند درصد مطالب سایت جنبه علمی و آموزشی و پژوهشی دارن ؟

4- راهکارها و نظراتی که باعث میشه کیفیت مطالب از جهت علمی بودن و علی الخصوص پژوهشی بودن بالا بره چه مسائلی هستن ؟

5- آیا تا بحال راهکار و نظری داشتین که در خصوص علمی شدن سایت ارائه بدین ولی بهش توجه نشده باشه ؟به عبارت دیگه موانع و مشکلات تخصصی نشدن سایت رو درچه مسائلی می بینین و راه حل رفعشون چیه به نظرتون ؟

6- وضعیت سایت رو با توجه به آمار کاربران حاضر اون در مقایسه با سایر سایتهای علمی در چه حدی می بینین ؟‌ ( ضعیف - متوسط - خوب - عالی )

7- به نظر شما چرا استقبال از مطالب علمی و تخصصی در حد مطالب سرگرمی و تفریحی نیست ؟

8- اگر همه مطالب سایت به صورت تخصصی باشن آیا احساس دلزدگی و خشک بودن رو دارین یا خیر ؟

9- به نظرتون حذف مطالب غیر علمی و غیر تخصصی از کاربران و مدیران سایت چه پیامدهایی میتونه داشته باشه و آیا آزاد گذاشتن ارسال موضوعات کار درستی هست یا باید محدودیت ایجاد کرد ؟

10 - به نظر شما آیا تشویق افرادی که مطالب و پستهای تخصصی میزنن در علمی شدن سایت و رسیدن به هدفمون موثر هست ؟این تاثیر تا چه اندازه هست ؟ و به نظرتون با چه شیوه هایی انجام بشه بهتره ؟

11-به نظر شما حد و مرز مطالب تخصصی و علمی چه چیزهایی هستن ؟به نظرتون آیا یک خبر علمی جنبه تخصصی دارد یا جنبه خبری و نمیتوان آنرا در سایت قرار داد ؟

12-...

از همه دوستان میخوام تا حد امکان با در نظر گرفتن سوالات طرح شده و مطالبی که به ذهنشون میرسه در این تاپیک مشارکت کنن و سعی کنیم با کمک هم به یک جمع بندی مناسب برسیم و به قول معروف خرد جمعی رو برای رشد علمی سایت مورد بهره برداری قرار بدیم .

در پایان این نکته رو هم اضافه میکنم که به بهترین جوابهای ارائه شده از طرف مدیریت جایزه ای اهدا خواهد شد (‌200 امتیاز - 100 امتیاز - 50 امتیاز ) و چنانچه مطالب قابل بهره‌برداری و اجرای عملی داشته باشن به این امتیازات شارز تلفن همراه نیز اضافه خواهد شد .

با تشکر از همه دوستان عزیز
    ارادتمند ابوالفضل

اگه مورد دیگه ای به ذهنم رسید همین تاپیک رو ویرایش میکنم و به سوالات موجود اضافه میکنم
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]ܓ♥[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]ܓ♥

2. ترجمه تبلیغات
    مدیر شورای نظارت
    رشته تحصیلی
    حقوق خصوصی
    دریافت کتاب
    6
    اهدای کتاب
    0
    میزان امتیاز
    10415
    قدرت امتیاز دهی
    57

پیش فرض پاسخ : تبادل نظر همه کاربران و مدیران سایت در خصوص کیفیت مطالب سایت و اختصاصی بودن آنها

یه جورایی این دو مورد
    (تخصصی بودن تاپیک ها)
    و
    (شرکت کردن دوستان در تاپیک ها)

از هم فاصله گرفته
    معمولا پستای تخصصی نسبت به پستهای عمومی و... کمتر جلب توجه میکنه

که البته من خودم به شخصه سعی میکنم پست های تخصصی ای که میذارم،مطالب حجیم و گنگ نباشه در همون اول کار.
    به نوعی با یک سوال یا توضیح مختصر و نظر خواستن از دوستان
    و در مرحله بعد شروع بحث و رفتن به سمت تخصصی شدن،دنبال میکنم

که البته موفقیت این روش یا عدم موفقیتش رو هم می ذارم در اختیار دوستان تا نظر بدن

در مورد پست های تخصصی، چیزی که می تونم بگم اینه که اگه می خواین تعداد بیشتری جذب بشن،نباید خیلی تخصصی بیان کرد که فقط تعداد محدودی که هم رشته هستن متوجه بجث بشن.
    این در مورد تاپیک های نخصصی و اختصاصی
    اما اگه تاپیک تخصصی،صرفا تاپیک های مربوط به تالار هر مدیر،هست و نه اختصاصی نوشته شده توسط کاربر
    خب این موارد هم نیاز هستش به خصوص با وجود عنوان سایت
    اما در مقایسه با سایر تاپیکها، جای بحثی نخواهد داشت به نظرم

اینکه بخوایم کاربرا رو به تاپیک های تخصصی بیشتر جذب کنیم،
    بهترین راهش شاید همون اختصاصی کردن تاپیک ها(یعنی کپی نباشه و از خودمون باشه) و البته بیانش به شیوه عامیانه،هستش

و در کنار همه اینها،نباید صرفا با این دید نگریست،که چون اسم سایت عنوان علمی رو یدک میکشه،پس باید هیچ تاپیک سرگرمی و تفریحی وجود نداشته باشه

هر کدوم از این موارد مهم و ضروریه

البته
    شاید اگه بخوایم بهشون وظیفه بدیم(به تاپیک ها)
    وظیفه تاپیک های سرگرمی و تفریحی،جدب کاربران به اون تاپیک و ایجاد بحث و نظر هستش
    و
    وظیفه تاپیکهای اختصاصی حفظ عنوان سایتمون

راستش شاید نباید اینطور نگاه کرد ولی در حال حاضر واقعا به این شکل شده
    که امیدوارم با تلاش همه دوستان یه تغییر مختصری بکنه
    دیگر از گره های بیشمار زندگی گله نمیکنم...آن بافنده آفریننده میداند حاصل صبر بر این گره ها
    فرشی گرانبها خواهد شد

ܓ♥[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]ܓ♥

مدیر تالار عمران
    رشته تحصیلی
    عمران
    دریافت کتاب
    0
    اهدای کتاب
    1
    میزان امتیاز
    8769
    قدرت امتیاز دهی
    48

پیش فرض پاسخ : فراخوان برای تبادل نظر همه کاربران و مدیران سایت در خصوص کیفیت مطالب سایت و اختصاصی بودن آنها

سلام و خسته نباشید...

1- سایت دارای مطالبی باشه که خیلی مهم و خاص باشن نه اینکه تو هر سایتی وجود داشته باشه و صرفا بخوایم هی بیایم تایپیک بذاریم..

2- اینو فراموش کردیم که سایت،سایت پژوهشگرانه نه سایت کپی برداری از جای دیگه..

3- مطالب جالب و خواندنی . تفریحی هم خوبه ولی نه اینکه آمار مطالب این موضوعات بیشتر از مطالب تخصصی باشه..

4- همه ی بچه ها تو حوزه ی خودشون بیشتر کار کنن حالا هراز چندگاهی ی مطلب جالب و مفید دیدن بذارن..

5- تایپیک مسابقه در کنار مطالب تخصصی عالیه بشرط اینکه در کنارش مطالب تخصصی یادمون نره! ...

6- هر کسی تو رشته تخصصی خودش حداقل چندتا آزمایش یا تحقیقی رو انجام داده،همونو بیاد بذاره..

7- بیایم به کاربرای جدید که مطلبی میذارن امتیاز بدیم و ازشون تشکر کنیم که به این سایت اعتماد کنه و بیشتر تلاش کنه شاید همون شخص برگ برنده سایت باشه واس موفقیت بیشتر..

8- حذف مطالبی که گذاشته میشه بنظر من خوب نیست شخص به هر حال زحمت کشیده و باید تقدیر بشه ازش...

9- این مطالبی که من میبینم با عنوان سایت سنخیت کاملی نداره ولی میشه با تلاش بیشتر هر شخص تو حوزه خودش به این عنوان سنخیت هم بخشید ...

بازم به ذهنم رسید میام ....
    با تشکر از همه
    تنها راه کشف ممکن ها ، رفتن به ورای غیر ممکن ها است . .

مدیر کل سایت
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    دریافت کتاب
    17
    اهدای کتاب
    4
    میزان امتیاز
    10123
    قدرت امتیاز دهی
    63

پیش فرض پاسخ : فراخوان برای تبادل نظر همه کاربران و مدیران سایت در خصوص کیفیت مطالب سایت و اختصاصی بودن آنها

سلام خدمت همه دوستان

در کل به نظر من امار سایت از لحاظ علمی بودن سایت در سطح بسیار خوبی هست و درصد مطالب علمی شاید حدود 70 درصد مطالب کل سایت رو در بر میگیره که این خودش نشون از اون میده که ما بر روی کارهای علمی تمرکز بیشتری داشتیم..
    در کل علم مخاطبان خاص داره و مطالب علمی برای عموم جذابیت خاصی نداره..
    ما هم مخاطبانمون از همه سطوح هستند و باید در مطالبمون بتونیم مخاطبهامون رو ارضا کنیم..برای همین باید در کنار مطالب علمی و مخصوصا مطالب علمی دستنوشته اعضا مطالب سرگرمی و عمومی رو هم داشته باشیم اما در حدی که از عنوان سایت عدول نکنیم..
    به نظر من سایت با اینکه نو پا بوده از نظر بازدید و تعداد کاربران در حد متوسط بوده و میتونه بهتر از این هم باشه...

بي تو از چادر گلدار بدم مي آيد
    از نگاه در و ديوار بدم مي آيد
    آنقدر دير رسيدي به شب راه آهن
    كه ز دهقان فداكار بدم مي آيد
    پدرم روضه ي رضوان به دو گندم بفروخت
    دارد از مردم بازار بدم مي آيد
    سيب از چشم درختان سپيدار فتاد
    از درختان سپيدار بدم مي آيد
    تو نباشي دگر از هر چه شبيه آب است
    به ابوالفضل علمدار بدم مي آيد

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

مدیر کل انجمن‌ها
    رشته تحصیلی
    علوم
    دریافت کتاب
    8
    اهدای کتاب
    267
    میزان امتیاز
    4492
    قدرت امتیاز دهی
    30

پیش فرض پاسخ : تبادل نظر همه کاربران و مدیران سایت در خصوص کیفیت مطالب سایت و اختصاصی بودن آنها

نقل قول نوشته اصلی توسط آشنا نمایش پست ها
    یه جورایی این دو مورد
    (تخصصی بودن تاپیک ها)
    و
    (شرکت کردن دوستان در تاپیک ها)

از هم فاصله گرفته
    معمولا پستای تخصصی نسبت به پستهای عمومی و... کمتر جلب توجه میکنه

که البته من خودم به شخصه سعی میکنم پست های تخصصی ای که میذارم،مطالب حجیم و گنگ نباشه در همون اول کار.
    به نوعی با یک سوال یا توضیح مختصر و نظر خواستن از دوستان
    و در مرحله بعد شروع بحث و رفتن به سمت تخصصی شدن،دنبال میکنم

که البته موفقیت این روش یا عدم موفقیتش رو هم می ذارم در اختیار دوستان تا نظر بدن

در مورد پست های تخصصی، چیزی که می تونم بگم اینه که اگه می خواین تعداد بیشتری جذب بشن،نباید خیلی تخصصی بیان کرد که فقط تعداد محدودی که هم رشته هستن متوجه بجث بشن.
    این در مورد تاپیک های نخصصی و اختصاصی
    اما اگه تاپیک تخصصی،صرفا تاپیک های مربوط به تالار هر مدیر،هست و نه اختصاصی نوشته شده توسط کاربر
    خب این موارد هم نیاز هستش به خصوص با وجود عنوان سایت
    اما در مقایسه با سایر تاپیکها، جای بحثی نخواهد داشت به نظرم

اینکه بخوایم کاربرا رو به تاپیک های تخصصی بیشتر جذب کنیم،
    بهترین راهش شاید همون اختصاصی کردن تاپیک ها(یعنی کپی نباشه و از خودمون باشه) و البته بیانش به شیوه عامیانه،هستش

و در کنار همه اینها،نباید صرفا با این دید نگریست،که چون اسم سایت عنوان علمی رو یدک میکشه،پس باید هیچ تاپیک سرگرمی و تفریحی وجود نداشته باشه

هر کدوم از این موارد مهم و ضروریه

البته
    شاید اگه بخوایم بهشون وظیفه بدیم(به تاپیک ها)
    وظیفه تاپیک های سرگرمی و تفریحی،جدب کاربران به اون تاپیک و ایجاد بحث و نظر هستش
    و
    وظیفه تاپیکهای اختصاصی حفظ عنوان سایتمون

راستش شاید نباید اینطور نگاه کرد ولی در حال حاظر واقعا به این شکل شده
    که امیدوارم با تلاش همه دوستان یه تغییر مختصری بکنه
    ممنون عابد جان
    نکته ای که از حرفات استفاده میکنم به صورت خلاصه این موارد هست:
    1-دوستان مدیر و کاربران دائمی از مطالب تخصصی که زده میشه فاصله گرفتن
    2- مطالب تخصصی باید در عین تخصصی بودن و دنبال کردن موضوع به صورت عمومی نیز قابل فهم باشه
    3- هر مدیر در تالار خودش شروع به ارسال پستهای تخصصی بکنه
    4-مطالب تخصصی و عمومی هر دو گروه برای سایت مورد نیاز هستن
    5-تخصصی بودن مطلب یعنی اینکه مطلب بیشتر دستنوشته خودمون باشه اونم در موضوع تالار

بازم نکات دیگه ای به ذهنت رسید بگو تا بحث کامل بشه .

ممنون بابت شرکت در این موضوع مهم
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]ܓ♥[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]ܓ♥

مدیر کل انجمن‌ها
    رشته تحصیلی
    علوم
    دریافت کتاب
    8
    اهدای کتاب
    267
    میزان امتیاز
    4492
    قدرت امتیاز دهی
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط ebiram نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید...

1- سایت دارای مطالبی باشه که خیلی مهم و خاص باشن نه اینکه تو هر سایتی وجود داشته باشه و صرفا بخوایم هی بیایم تایپیک بذاریم..
    منظور از مهم و خاص بودن چیه ؟
    2- اینو فراموش کردیم که سایت،سایت پژوهشگرانه نه سایت کپی برداری از جای دیگه..
    اینکه مطالب مختلف علمی که در سایتهای مختلف نقل میشه آیا به نظرت اونا در سایت ذکر بشه بهتره یا نه ؟ مثلا خبر جدید علمی یا کشف و پیدا کردن یه راه حل علمی و یا درمان کردن یه بیماری و ...
    3- مطالب جالب و خواندنی . تفریحی هم خوبه ولی نه اینکه آمار مطالب این موضوعات بیشتر از مطالب تخصصی باشه..
    به چه حالتی میشه تعادل رو برقرار کرد ؟‌راه حل قابل اجرا در این خصوص چیه به نظرت ؟
    4- همه ی بچه ها تو حوزه ی خودشون بیشتر کار کنن حالا هراز چندگاهی ی مطلب جالب و مفید دیدن بذارن..
    برای اینکه این کار رو عمومی انجام بدیم چه راه حلی پیشنهاد میکنی ؟ یعنی چطوری به بچه‌ها بگیم که توی حوزه خودشون تخصصی کار کنن ؟
    5- تایپیک مسابقه در کنار مطالب تخصصی عالیه بشرط اینکه در کنارش مطالب تخصصی یادمون نره! ...
    موافقم ولی یه مطلبی هم هست که برای مطالب تخصصی هم میشه مسابقه زد
    6- هر کسی تو رشته تخصصی خودش حداقل چندتا آزمایش یا تحقیقی رو انجام داده،همونو بیاد بذاره..
    قبلا این مطلب توسط دوست خوبمون تنها در قبر مطرح شد و خودش هم اجرا کرد ولی از قدیم گفتن یک دست صدا نداره و باید همه به این مطلب برسن و اهمیتش رو بدونن .
    7- بیایم به کاربرای جدید که مطلبی میذارن امتیاز بدیم و ازشون تشکر کنیم که به این سایت اعتماد کنه و بیشتر تلاش کنه شاید همون شخص برگ برنده سایت باشه واس موفقیت بیشتر..
    این کار توسط مدیران ارشد به صورت حداکثری صورت میگیره ولی کاش توسط همه مدیران و کاربران سایت انجام بشه تا آمار جذب کاربر و ارسال مطالب مفید بالا بره .
    8- حذف مطالبی که گذاشته میشه بنظر من خوب نیست شخص به هر حال زحمت کشیده و باید تقدیر بشه ازش...
    مساله اینجاست که اگر امار مطالب تفریحی و غیر مرتبط با موضوع سایت بالا رفت و از تعادل خارج شد تکلیف چیه ؟ به کاربر بگیم امروز 20 تا مطلب تفریحی زدی دیگه بسه یا به بقیه بگیم امروز به حد کافی مطلب تفریحی داریم . واقعا نمیشه برای کسی محدودیت تعیین کرد و از اون طرف آخرین ارسالهای سایت پر میشه از مطالب تفریحی که به سرعت قابل ارسال هست . اگر در این خصوص راه حل قابل اجرا به ذهن دوستان رسید حتما جواب بدن که به نظر شما چاره چیه ؟

9- این مطالبی که من میبینم با عنوان سایت سنخیت کاملی نداره ولی میشه با تلاش بیشتر هر شخص تو حوزه خودش به این عنوان سنخیت هم بخشید ...
    مطلب اینجاست که هیچ کس نمیتونه مدیر یا کاربری رو به ارسال یه مطلب علمی و تخصصی اجبار کنه و فعالیت در سایت کاملا اختیاری هست تنها کاری که از دستمون بر میاد تشویق هست و اونم با امتیاز و تشکر و تقدیر میسر میشه که اگه همگانی بشه ارزشها در سایت از آمار بیشتر پستهای ارسالی به آمار بیشتر پستهای تخصصی تغییر پیدا میکه و سایت هدفمند میشه .

بازم به ذهنم رسید میام ....
    با تشکر از همه
    ممنونم که مطالب خوب و مفیدی رو مطرح کردی و با طرح مطالب دیگه ای مساله رو بازتر کردم و امیدوارم که مشارکت همه دوستان در پاسخ به سوالات این تاپیک باعث بشه راه حل مناسبی پیدا کنیم که قابل اجرا باشه و نتیجه خوبی از بحثها بگیریم .

مدیر شورای نظارت
    رشته تحصیلی
    مهندسي مکانیک در طراحی جامدات
    دریافت کتاب
    13
    اهدای کتاب
    12
    میزان امتیاز
    5967
    قدرت امتیاز دهی
    35

با سلام خدمت همه کاربران انجمن

در خصوص کیفیت مطالب انجمن تا حدودی موافقم که ممکنه اون حرکت پژوهشی کم بوده ولی

70 درصد مطالب بخش فنی و مهندسی تخصصی هستن بخصوص تالار مکانیک و کامپیوتر که در این دو سال اخیر

خودم بجد درگیرشون بودم .تالار مکانیک بالای چند هزار مطلب تخصصی داره که از مطالب بروز و جالب صنعت رو تشکیل

میدن و دوستدارن علم مکانیک می تونن در تالار مذکرور رجوع کنن و خودشون شاهد باشن.

در مورد تالار کامپیوتر بهترین مطالب الان موجود هستش و به زحمت مدیران با سابقه خودش در این چند ماه گذشته متحول شده

و مدیران این قسمت کاملا امادگی پاسخگویی در این زمینه رو دارن. چه از نظر تغییرات گرایشی و بخش تالار بندی این تالار گرفته

تا مطالبی که همه دوستان در اون قرار دادن.

این رو هم ذکر کنم که تالار مکانیک الان گزارشکارش موجوده و یک تالار یک پارچه و امده هستش و تمام مطالبش

مرتب شده هستن. و در این دو سال اخیر بالغ بر 600 پست تخصصی و چندین پست اختصاصی در اون موجود هستش

که اگه امار داده بشه .خواهید دید که چه بازدیدهایی از اونها شده.

از اینجا هم هر کس از این تالارهای ذکر شده کمبودی حس می کنه اعلام کنه تا مشکل برطرف بشه .

و در اینجا هر مدیری که انتقادی در این مورد داره اول تالار خودش رو بروز کنه بعد انتقاد کنه تا ناراحتی پیش نیاد.

و از اینجا هم اعلام می کنم چندین مقاله گروهی و تخصصی توسط کاربران اینجا در حال بررسی هستش

که انشالا در گزارشهای بعد بیشتر به اطلاتون خواهیم رسوند.

با تشکر از همه.

مدیر شورای نظارت
    رشته تحصیلی
    حقوق خصوصی
    دریافت کتاب
    6
    اهدای کتاب
    0
    میزان امتیاز
    10415
    قدرت امتیاز دهی
    57

این چیزی که الان می خوام بگم به نوعی به سوالای مختلفی مربوط میشن که به هم مرتبط اند
    مثلا:
    نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها
    به چه حالتی میشه تعادل رو برقرار کرد ؟‌راه حل قابل اجرا در این خصوص چیه به نظرت ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها
    مساله اینجاست که اگر امار مطالب تفریحی و غیر مرتبط با موضوع سایت بالا رفت و از تعادل خارج شد تکلیف چیه ؟ به کاربر بگیم امروز 20 تا مطلب تفریحی زدی دیگه بسه یا به بقیه بگیم امروز به حد کافی مطلب تفریحی داریم . واقعا نمیشه برای کسی محدودیت تعیین کرد و از اون طرف آخرین ارسالهای سایت پر میشه از مطالب تفریحی که به سرعت قابل ارسال هست . اگر در این خصوص راه حل قابل اجرا به ذهن دوستان رسید حتما جواب بدن که به نظر شما چاره چیه ؟
    و یکی دو مورد از سوالای پست اول خودت
    ...........................
    خب همین ایجاد تاپیکی که صورت گرفته( تبادل نظر همه کاربران و مدیران سایت در خصوص کیفیت مطالب سایت و اختصاصی بودن آنها) که در معرض عموم قرار داره و همه بدون استثناء می تونند ببینند
    خودش میتونه یک عامل موثر در هدایت کاربران به سمت تاپیک های تخصصی و برقراری تعادل باشه

بابت این تاپیک بسیار خوبی که زدین واقعا ممنونم
    دیگر از گره های بیشمار زندگی گله نمیکنم...آن بافنده آفریننده میداند حاصل صبر بر این گره ها
    فرشی گرانبها خواهد شد

ܓ♥[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]ܓ♥

مدیر کل انجمن‌ها
    رشته تحصیلی
    علوم
    دریافت کتاب
    8
    اهدای کتاب
    267
    میزان امتیاز
    4492
    قدرت امتیاز دهی
    30

در ادامه تاپیک از دوستان عزیزم میخوام که بیشتر بیان سر موضوع تخصصی بودن صحبت کنیم
    یعنی وقتی میگیم مطالب تخصصی بشه و بابتش این تاپیک رو میزنیم به نظرتون چه پستهایی مدنظر ماست ؟

حکایت اون فیلی نباشه که در تاریکی هر کسی قسمتی از اونو لمس کرد و یکی گفت فیل عین بادبزن بزرگ هست ،‌یکی دیگه گفت فیل عین یه ستون هست و ...

اینجا وقتی صحبت پست تخصصی میشه حداقل بایدیه تعریف واحدی ازش داشته باشیم تا بتونیم حرفامون رو در یک راستا بزنیم .

از صحبت دوستان من چند تعریف ارائه میکنم و تکمیل کردنش با بقیه عزیزان :

تعریف اول :‌ پستهای تخصصی مطالبی هستن که توسط مدیر یا کاربر سایت و به حالت دست نوشته خود عزیزان زده میشه . یعنی من میام از روی سواد و آگاهی که قبلا از جاهای دیگه کسب کردم یه مطلبی می نویسم که جنبه تخصصی داره یا بهتره بگم اختصاصی هست و البته برای این مطلب هم یه بخش مستقل در بالاترین قسمت سایت ایجاد کردیم .

تعریف دوم :‌ مطالب تخصصی مطالبی هستن که با موضوع تالار ارتباط مستقیم دارن و میتونن شامل مطالب آموزشی یا توضیح یک موضوع خاص در اون تالار باشن . این مطالب میشه از هر جایی نقل قول کرد و نوشت چون باعث گسترش مفاهیم موجود در تالار میشه و حجم مطالب مفید اون تالار رو افزایش میده . مثل آموزش فتوشاپ که میشه از هر سایتی که آموزش گذاشته مطلب رو نقل کرد و در سایت قرار داد یا مثلا آموزش برنامه نویسی و ....

تعریف سوم : مطالب تخصصی مطالبی هستن که موضوع اونها علمی هست یعنی وقتی میاییم خبری رو از یک سایت علمی نقل میکنیم که فلان دستگاه اختراع شد و کاربردش این موارد هست مثلا میگیم فلان نوع گوشی با قابلیت فلان ساخته شد و در موردش توضیح میدیم این هم یک جور مطلب تخصصی هست .

تعریف چهارم : مطالب تخصصی بیشتر مطالبی هستن که با سوال و جواب تکمیل میشن و شکل میگیرن . مثلا پرسیده میشه آیا میدونید سهم الارث چیه ؟‌ و بعد در قسمتهای مختلف حالات مختلف توضیح داده میشه و ضمن اینکه کاربران مشارکت میکنن مطلب اصلی و علمی هم بیان میشه و شرح داده میشه . البته این مطلب میشه در قالب مسائل آموزشی هم دسته بندی کرد .

تعریف پنجم : مطالبی که در رشته ای از موضوعات تالارهای ما به صورت کاملا تخصصی شرح داده شده و توضیح اون گفته میشه . مثلا ساخت یک قطعه الکترونیکی که در تالار برق و الکترونیک ارسال میشه .

البته میشه تلفیقی از اینها رو هم در نظر گرفت ولی در حالت کلی اگه بخواهیم تک به تک بررسی کنیم به نظر شما کدوم یک از این موارد به تعریف تاپیک تخصصی و علمی که مدنظرمون هست و در موردش اینقده حرف میزنیم نزدیکتره ؟

اگر تعریف و حالت دیگه ای هم به ذهن دوستان رسید خیلی خوشحال میشم که استفاده کنیم .

ممنون

مدیر کل انجمن‌ها
    رشته تحصیلی
    علوم
    دریافت کتاب
    8
    اهدای کتاب
    267
    میزان امتیاز
    4492
    قدرت امتیاز دهی
    30

این بحث اگه بخواهیم به خوبی به سرانجام برسه و ازش نتیجه قابل قبول و مفیدی اخذ کنیم نیاز داره همه دوستان علی الخصوص مدیران و کاربران عزیزمون داخلش مشارکت کنن و هر نظری دارن بیان کنن وگرنه مطالبی که میشه در مدیران ارشد بحث کرد و فقط مدیران ارشد بهش جواب بدن لزومی نداره اینجا بذاریم .
    پس وقتی ضرورت ایجاب میکنه برای یه مطلبی همه دوستان نظر بدن از همه خواهش میکنم که نظراتشون رو بیان کنن تا نتیجه خوبی از این بحث بگیریم .
    منتظر تک تک دوستان هستم .
    ممنون

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین