پرچم‌داران ال‌جی در طول دو سال گذشته یکی از بهترین‌ها بودند و گوشی‌ها G2 و G3 توانستند یکی از سه محصول برتر در میان رقیبانشان باشند. اما اکنون با نزدیک شدن به فصل معرفی پرچم‌دار‌ها اغلب کمپانی‌ها سعی بر این دارند تا هرچه سریع‌تر پرچم‌دار بعدی خود را با مشخصات و امکاناتی خارق‌العاده معرفی کنند.
سوالی که سال گذشته بعد از معرفی G3 پرسیده شد این بود که محصول بعدی این شرکت قرار است چه مشخصاتی داشته باشد. حال یک وب‌سایت یونانی خبر از این دارد که G4 سخت افزار قدرتمندی را با خود حمل می‌کند که رقیبی قدر می‌طلبد.

طبق اخبار، پردازنده G4 اسنپ‌دراگون 810 خواهد بود. این درحالی‌ست که ال‌جی پردازنده خاص خود را دارد اما همان طور که آزمایشات نشان می‌دهند پردازنده هشت هسته‌ای ال‌جی با نام NUCLUN چندان رقیب قدرتمندی برای اسنپ‌دراگون 810 نیست پس بنابراین شاهد این پردازنده قدرتمند بر روی پرچم‌دار آینده ال‌جی خواهیم بود.
ال‌جی بر روی این محصول 3 گیگابایت حافظه رم قرار خواهد داد و اندروید 5 را به عنوان سیستم عامل این محصول برگزیده است. صفحه نمایش G4 نیز وضوح تصویر 5312 در 2988 پیکسل را ارایه می‌دهد. گویا ال جی در پرچم‌دار جدید خود تمرکز بیشتری به دوربین دارد و یک سنسور 16 مگاپیکسلی را جایگزین سنسور 13 مگاپیکسلی در G3 کرده است.

سورس کد‌هایی از این محصول نیز به بیرون درز کرده است که در بالا و پایین مشاهده کنید. احتمال می‌رود که ال‌جی G4 در کنفرانس WMC که ماه مارس در بارسلونا برگزار می‌شود معرفی شود.