عزت الله انتظامی بازیگر قدیمی سینما و تئاتر معتقد است که ، نسل جدید شناختی نسبت به داریوش مهرجویی و سینمای او ندارد و نمایش فیلم های مهرجویی در این روزها می تواند برای آن ها مفید واقع شود.
عزت الله انتظامی به مناسبت اکران فیلم های داریوش مهرجویی در ماه مبارک رمضان به خبرنگار مهر گفت: این اقدام خیلی مثبت و ارزنده است. من نمی دانم چه کسی تصمیم گرفته این کار انجام شود، اما به هر حال کار خوبی است چون نسل جدید مهرجویی را نمی شناسند و فیلم های او را ندیده اند.

بازیگر با سابقه سینمای ایران تأکید کرد: نسل جدید شناختی نسبت به این سینما ندارد و تماشای این فیلم ها بر پرده سینما می تواند برای آن ها مفید باشد. بچه های امروز «گاو» و «هامون» را ندیده‌اند و شناختی نسبت به آن جنس از سینمای ایران ندارند. از این طریق می توانند این فیلم ها را تماشا و نسبت به عقبه سینمای ایران شناخت لازم را پیدا کنند.

انتظامی که تجربه همکاری در فیلم‌هایی چون «گاو» و «هامون» مهرجویی را در کارنامه کاری خود دارد، یاد آور شد: داریوش مهرجویی از فیلمسازان بزرگ این سرزمین است و من با او همکاری ویژه ای داشتم. او در همان سال ها بعد از این که چند فیلم در سینمای ایران ساخت، چند سالی را در خارج از کشور سپری کرد و بعد از آن «درخت گلابی» را ساخت. در طول این سال ها با هم همکاری نداشتیم یعنی از من برای حضور در فیلم هایش دعوت نکرد، اما رفقای خوبی برای هم بودیم و از همین جا برای‌اش آرزوی سلامتی دارم.

وی درباره آخرین وضعیت سلامتی‌اش گفت: خدا را شکر بهترم. فعالیت خاصی ندارم و در منزل مشغول استراحت هستم و برای خریدن کتاب و شرکت در جلسات خانه تئاتر و خانه هنرمندان منزل را ترک می‌کنم. پزشکان می‌گویند هوای آلوده تهران برای من ضرر دارد اما چاره ای نیست و باید تحمل کنم.

هفته فیلم مهرجویی با اکران 3 فیلم «پری»، «میکس» و «مهمان مامان» در قالب طرح اکران فیلم های خاطره انگیز در ماه مبارک رمضان در پردیس‌ سینمایی ملت از شامگاه یکشنبه 22 تیرماه آغاز شده است و تا پایان هفته ادامه دارد.