پیش بازی والنسیا- بارسلونا: پیش به سوی فینالدو تیم با انبوهی بازیکن مصدوم مقابل هم قرار می گیرند


والنسیا


آلوس
بارراگان, رامی, روئیس, متیو
آلبلدا, کاستا
فگولی, یوناس, آلبا
سولدادو
بارسلونا


پینتو
آلوس, پیکه, پویول, آبیدال
ژاوی, بوسکتس, فابرگاس

سانچس, مسی, آدریانو

اونای امری، سرمربی والنسیا، در آستانه دیدار مقابل بارسا در نیمه نهایی کوپا دل ری با بحران مصدومیت روبروست. مهمت توپال مطمئنا این دیدار را از دست خواهد داد و حضور اور بانگا نیز در دیدار امشب به دلیل مصدومیت از ناحیه ران، در هاله ای از ابهام قرار دارد.
میگل و عادل رامی، مدافعان تیم، هر دو دچار مصدومیت هستند؛ هرچند انتظار می رود مدافع فرانسوی به بازی فردا شب برسد. آرتیس آدوریس بعد از مصدومیت در دیدار مقابل راسینگ، بار دیگر شرایط بازی کردن را پیدا کرده است.
البته بارسا نیز شرایط چندان بهتری ندارد. پدرو و اینیستا، دو بازیکن اصلی آبی و اناری ها، به دلیل مصدومیت مطمئنا در دیدار فردا شب غایب خواهند بود.
داوید ویا، ابراهیم آفلای و فونتتاس نیز تا پایان فصل قادر به همراهی آبی و اناری ها نیستند. سیدو کیتا نیز همراه با تیم ملی مالی در رقابت های جام ملت های آفریقا حضور دارد.
خبر خوب برای گواردیولا، بازگشت سریع الکسیس سانچس به میادین است. انتظار می رود او در مستایا از ابتدا به میدان برود.
جرارد پیکه که در دیدار مقابل ویارئال دچار مصدومیتی جزئی شد، در تمرینات روز گذشته بارسا حضور داشت و به نظر نمی رسد مشکلی برای حضور در دیدار فردا شب داشته باشد.

آیا می دانستید؟


- والنسیا در رقابت های این فصل آمار بسیار خوبی در دیدارهای خانگی دارد. آنها تنها در 5 دیدار خانگی این فصل در همه رقابت ها به پیروزی نرسیدند.
- آخرین باری که دو تیم در کوپا دل ری مقابل هم قرار گرفتند، در نیمه نهایی سال 2008 بود که والنسیا توانست در مجموع دو دیدار 4-3 به پیروزی برسد و در نهایت نیز با پیروزی مقابل ختافه به قهرمانی رسید.
- آن پیروزی، آخرین برد والنسیا مقابل بارسا بود. این تیم در 7 دیداری که با هدایت اونای امری مقابل بارسا قرار گرفت، حتی یک بار هم پیروز نشد.
- بارسا با 25 قهرمانی، پرافتخارترین تیم کوپا دل ری است.
- مسی با 36 گل زده در همه رقابت ها، بهترین گلزن این فصل بارساست.